ZABEZPIECZENIA

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Nieważne czy mieszkamy w samotnym domu pośród pól i lasów, na podmiejskim osiedlu czy w ruchliwym centrum miasta, zawsze powinniśmy pamiętać o odpowiedniej ochronie naszego domu przed włamaniem. Najpowszechniej używanym zabezpieczeniem naszego domu są wzmacniane drzwi i okna antywłamaniowe oraz systemy alarmowe, czasem mogą być jednak niewystarczające. Przyjrzyjmy się zatem, jakie mamy dodatkowe możliwości!

Zobacz ogród

Dobre oświetlenie ogrodu może być skuteczną ochroną przed włamaniami i może odstraszyć potencjalnych włamywaczy, zatem pamiętajmy o instalacji silnych lamp, zwłaszcza w pobliżu wejść do domu i garażu. Dobrym rozwiązaniem są lampy z czujnikiem ruchu. Możemy zdecydować się również na przycięcie drzew i krzewów w sposób poprawiający widok z naszych okien, tym sposobem utrudnimy złodziejom znalezienie kryjówki.

Niezniszczalne kraty

Dostęp do naszego domu możemy skutecznie utrudnić instalując kraty na nasze okna. Instalacja krat antywłamaniowych to dość tradycyjny, lecz wciąż skuteczny sposób zabezpieczenia swoich okien przed włamywaczami. Zazwyczaj kraty w oknach skutecznie eliminują możliwość wejścia do domu. Kraty antywłamaniowe mogą być mocowane na stałe lub otwierane.

Na rynku są dostępne różne rodzaje krat antywłamaniowych, w różnych stylach i kolorach, dzięki czemu można zawsze dobrać kraty tak, aby jak najlepiej pasowały swoim wyglądem do naszego domu. Na co należy zwrócić uwagę wybierając kraty antywłamaniowe? Pierwszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę to jakość wykonania oraz jakość użytych materiałów. Wybierajmy kraty z metali wysokiej jakości i o dużej wytrzymałości na uszkodzenia.

zabezpieczenie domu

A może rolety?

Droższym, lecz znacznie nowocześniejszym sposobem zabezpieczania okien i drzwi są rolety antywłamaniowe. Wytrzymałość rolet zewnętrznych jest określana za pomocą skali RC, gdzie 1 oznacza roletę o niskiej skuteczności, a numer 6 najwytrzymalszą.

Nowoczesne modele rolet antywłamaniowych, oferowanych przez niektórych producentów, są sterowane elektrycznie, za pomocą pilota, a nawet przez urządzenia mobilne, dzięki czemu sterowanie roletami staje się o wiele prostsze.

Monitoring

Bezpieczeństwo domu lub mieszkania zwiększymy również instalując kamery, dzięki czemu uzyskamy stały podgląd na nasz dobytek podczas naszej nieobecności. Jest to dobre rozwiązanie do monitorowania sytuacji wewnątrz domu jak i na zewnątrz. Nagrania z kamer zazwyczaj są zapisywane na twardym dysku w naszym komputerze lub w chmurze, zawsze możemy zobaczyć nie tylko co się dzieje w naszym domu w tej chwili, lecz także wcześniej.

Większość kamer ma budowany czujnik ruchu, oznacza to, że uruchamiają się i zapisują obraz tylko gdy coś się dzieje, dzięki czemu oszczędzimy wiele miejsca na dysku. Do wyboru mamy wiele typów kamer i gotowych systemów monitoringu, dostosowanych do najróżniejszych potrzeb.

Jak widać mamy wiele możliwości zabezpieczenia domu przed włamaniem, powyższe rozwiązania znacznie wzmocnią ochronę naszego domu niezależnie czy samodzielnie dbamy o bezpieczeństwo, czy korzystamy z usług agencji ochrony. Dodatkowe zabezpieczenia domu obniżają także wysokość składki ubezpieczenia na dom nawet do 60% o czym także warto pamiętać!