» » JAKIE KAMERY DO MONITORINGU WYBRAĆ?

Kategorie

Dodatkowe opcje przeglądania

Nasze hity

Cennik

Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Statystyka

  • Ilość produktów: 699
  • Ilość kategorii: 199
  • Ilość promocji: 80
  • Ilość nowości: 23
  • Aktualnie klientów na stronie: 2
  • Sklep odwiedziło: 58921 klientów
  • Sklep działa od: 25-02-2017

JAKIE KAMERY DO MONITORINGU WYBRAĆ?

Data dodania: 18-09-2017

                                                               alt
Technologia monitoringu stała się powszechną formą zabezpieczenia nie tylko w różnego rodzaju budynkach przemysłowych czy użytku publicznego, ale równie często wykorzystywany jest przez osoby prywatne do ochrony własnego mienia. Czynnikiem, który wpływa na popularność monitoringu jest jego atrakcyjna cena - aktualnie w ofercie można znaleźć kamery wysokiej jakości, a przy tym ich koszt jest do zaakceptowania przez większość odbiorców. Na co zwrócić uwagę przy zakupie odpowiedniej kamery monitorującej? Jak uzyskać najbardziej optymalne dla naszych potrzeb rozwiązanie? 

Dobór kamery pod własne cele
                                       alt


Najczęściej używanym typem urządzeń monitorujących są tzw. kamery sieciowe (IP) ( Cyfrowe ) ze względu na bogaty wybór, jak i wspomnianą konkurencyjną cenę oraz nowoczesną technologię przetwarzania obrazu w wysokiej rozdzielczości. Jednak przy wyborze kamery do monitoringu oprócz trendów rynkowych powinniśmy przede wszystkim kierować się własnymi potrzebami jakie kamera lub system monitoringu ma spełniać. W związku z tym przeglądając asortyment, musimy odpowiedzieć na pytania:

Odpowiedzi na powyższe pytania z pewnością pomogą nam odnaleźć najkorzystniejszą ofertę na rynku urządzeń monitorujących, które charakteryzują się ogromną rozpiętością, zarówno finansową, jak i jakościową. Przed zakupem kamery do monitoringu należy pamiętać również o zapoznaniu się parametrami szczelności urządzenia - czyli odporność na warunki atmosferyczne które są opisywane na przykład jako IP67. Jest to szczególnie ważne, jeżeli kamera ma być zainstalowana w miejscu narażonym na szkodliwe działanie warunków zewnętrznych ( upał lub mróz ). W asortymencie kamer do monitoringu znajduje się również podział na: przewodowe lub bezprzewodowe i analogowe (CC-TV) lub sieciowe (IP), np. kamery sieciowe charakteryzują się wysokimi możliwościami późniejszej obróbki obrazu. Dobór odpowiedniej rozdzielczości kamery czy kąta obserwacji należy powierzyć specjaliście, który z pewnością zaoferuje kamerę o specyfikacji technicznej dopasowanej do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Jakie kamery do monitoringu?  jaka instalacja?
                                     altalt


Jeśli stoimy przed pierwszym wyborem, pierwsze co musimy zrobić to wybrać odpowiednie okablowanie ,wybierając technologie cyfrową IP instalacja musi być poprowadzona na okablowaniu UTP inaczej zwaną skrętką komputerową, posiadająca w strukturze 8 żył.
W przypadku technologi analogowej używamy okablowania koncentrycznego z zasilaniem w tym przypadku, kabel składa się z żyły głównej do przesyłu obrazu wideo oraz z dwóch osobnych żył do zasilania urządzenia.

Mając wybraną instalację, kolejnym krokiem jest wybór odpowiednich kamer oraz rejestratora.

Do niedawna najczęściej wykorzystywana w monitoringu budynków przemysłowych czy domów prywatnych. była technologia opierająca się na systemie analogowym, dziś najczęściej wybieramy monitoring cyfrowy IP ze względu na większą rozdzielczość jak i więcej opcji jakie możemy ustawić indywidualnie.
Dla osób, które posiadają już monitoring ( telewizja analogowa ) ale chcą go zmodernizować nie usuwając przy tym instalacji, należy skonsultować dobór kamer ze specjalistą, który pomoże dobrać odpowiedni sprzęt nie narażając na nie potrzebne koszty. 


Jakie kamery do monitoringu mieszkania?
                                             alt


W tym przypadku możemy wykorzystać kamery do pracy wewnątrz budynku do rejestrowania małych powierzchni, bardzo dobrze sprawdzają się kamery kopułowe, przypominające wygląd kuli.

Najważniejszą cechą jaka nas interesuje to rozdzielczość oraz kąt widzenia im mniejsza ogniskowa tym kamera więcej obszaru może objąć wizją, dla przykładu kamera ze stałą ogniskową 2,8mm posiada kąt widzenia około 110o

Dla osób, które chcą mieć pod kontrolą na przykład jedno pomieszczenie, gdzie będzie użyta jedna kamera bez konieczności przyszłej rozbudowy, należy szukać urządzenia, które posiada dodatkowy slot na kartę micro SD, w tym przypadku nie trzeba kupować rejestratora i dydku twardego.

Jakie kamery do monitoringu domu?

                                                                            alt


Jeśli chcemy monitorować otoczenia domu, najlepszym wyborem jest kamera zewnętrzna w obudowie tulejowej inaczej zwaną tubą, najważniejsze cechy jakie powinna posiadać kamera , to odpowiednia rozdzielczość oraz jak daleko ma urządzenie widzieć w nocy, standardowe kamery posiadają promiennik podczerwieni o zasięgu do 20 metrów, jeśli szukamy większych odległości należy dobrać kamerę z mocniejszym promiennikiem.

W przypadku kamer zewnętrznych większość osób wybiera urządzenie stało ogniskowe ale jeśli chcemy obserwować konkretne miejsce należy dobrać kamerę z regulowaną ogniskową, którą możemy dostosować pod własne potrzeby.
Kamery kopułowe znajdą zastosowanie wewnątrz budynku, tu również należy zwrócić uwagę na jakość obrazu, promiennik oraz odpowiedni kąt widzenia.

Jakie kamery do monitoringu firmy?
                                                                    alt


Monitoring w firmie to przede wszystkim ochrona przed dostępem do budynku osób niepowołanych. Obecność kamer działa odstraszająco, a w przypadku aktu wandalizmu materiał zarejestrowany przez kamerę staje się pomocą w schwytaniu sprawcy. Do monitoringu firmy najczęściej używa się kamer cyfrowych ( IP ), w zależności od miejsca instalacji powinniśmy pamiętać o montażu kamer, zarówno zewnątrz budynku, jak i wewnątrz. Kamery na zewnątrz powinny być wandalo-odporne ,czyli posiadać odpowiednie zabezpieczenia przed próbą zniszczenia. 

Jakie kamery do monitoringu sklepu?
 
                  alt

Sklepy to budynki użyteczności publicznej, w których najczęściej dochodzi włamań i prób kradzieży, dlatego monitoring sklepu to konieczność. W sklepach najlepszym rozwiązaniem są kamery wysoką rozdzielczością, dzięki którym w przypadku kradzieży łatwiej można rozpoznać sprawcę. Najlepiej jest wyposażyć sklep w system monitoringowy składający się z kamer ,które będą obserwować cały asortyment a szczególnie  stanowisku sprzedawcy,
Ilość kamer zależy od powierzchni i rodzaju asortymentu, czyli duży sklep mający w sprzedaży małe narzędzie, będzie potrzebować więcej i mocniejszych kamer do śledzenia , niż sklep posiadający w ofercie meble.


Jakie kamery do monitoringu biura?
                                                                                  alt

Biura to nie tylko ochrona przed zagrożeniem ze strony osób niepożądanych, ale również kontrola pracy pracowników. Monitoring biura wykorzystuje zazwyczaj kamery sieciowe (cyfrowe IP),  Najlepiej sprawdzają się kamery wewnętrzne kopułowe oraz urządzenia specjalistyczne typu PTZ  kamera obrotowa do śledzenia obiektów w ruchu z możliwością przybliżania i oddalania obrazu. 


 

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej